O nás

Kanoepolo je zajímavý, zdraví prospěšný a divácky atraktivní sport, nicméně v Českých zemích relativně neznámý. Kombinuje v sobě dovednostní prvky kanoistiky a míčových týmových sportů. Kořeny Českého kanoepola sahají do předlistopadové doby, kdy se sportu především věnoval Klub Vodních Sportů v Praze. V porevoluční době navázala na jeho činnost dětská organizace Šán z Pražského Podolí. Vstupem několika sportovců s mezinárodními zkušenostmi vznikl i prostor se osamostatnit a od roku 2001 vystupovat jako neziskové občanské sdružení Česká Asociace Kanoepola. Prostory pro trénování se měnily z Pražského Podolí (do povodní v r. 2002), Koupaliště Džbán (do rekonstrukce v r.2007) zpět na Prahu 4 do současného působiště v zátoce u bývalých Pražských ledáren jako klub kanoepola v rámci tělovýchovné jednoty TJ Kotva Braník.
Historie v ČR
Od počátků kanoepola v Praze a České republice obecně se v aktivní činnosti vystřídaly tři generace sportovců. Současná aktivní generace za své patnáctileté působení pozvedla české kanoepolo na mezinárodní úroveň evropského ale i celosvětového formátu. Nejen, že v době od dubna do října posíláme jednou až dvakrát do měsíce minimálně jeden tým na turnaj do zahraničí, který se nezřídka vrací s umístěním v horní polovině výsledkové listiny. Někteří naši hráči hostovali v jiných než českých národních týmech nebo hostovali a hostují ve známých evropských klubech, či hrají prestižní soutěže světového formátu. Bohužel čas je neúprosný i pro ty, kteří tomuto nádhernému sportu věnují veškerou svou energii. A tak tlačeni nejen společenskými požadavky na udržování pozitivního trendu populační křivky, ale bohužel i různými zdravotními hendikepy oproti nastupující generaci, nezbývá než své zkušenosti předat dál a naplno rozvinout vše, co jsme prakticky z ničeho vybudovali.
Současné kanoepolo do 23 let
První vlaštovkou systematické přípravy bylo postavení kompletního reprezentačního týmu České republiky v kategorii muži pod dvacet jedna let na mistrovství světa v roce 2012. Mladý a nezkušený tým pod vedením trenéra s bohatými zkušenostmi dokázal vybojovat jediné vítězství, které prakticky rozhodlo o osudu nové vlny kanoepola v Čechách. Nadšení z úspěchu bylo natolik nakažlivé, že prakticky do měsíce po návratu se členská základna klubu zdvojnásobila a významně omladila. Pět let od této události, na konci roku 2017, se starší generace kanoepolistů stará o přípravu 40ti sportovců do 23 let na nejrůznější tuzemské ale i zahraniční soutěže.
Kanoepolo nad 23 let
V klubu Kanoepolo Praha a obecně v asociaci kanoepola není prostor jen pro juniory a mladé hráče. Sportovci starší 23 let mají svůj pevný prostor a je čistě na každém kolik energie a jakou formou ji do kanoepola investuje.