Kanoepolo Czech Open Cup 2018

Po podařeném druhém ročníku s vítězným týmem Jabko, bych tu měl pozvánku na další ročník. Přijměte ji a šiřte dál.

Ahoj,

Jménem České asociace kanoepola Vás zvu k aktivní účasti na Českém otevřeném poháru kanoepola 2018 (Czech Open Cup – COC 2017). COC je seriál 6ti turnajů převážně pro týmy kanoepola Českých a Moravských zemí s cílem rozšířit kanoepolo do více míst republiky. Soutěž je určena jak zkušeným hráčům tak nováčkům, kteří chtějí tento neobvyklý, rychlý a zdraví prospěšný sport vyzkoušet v soutěži.

Soutěž je určena jak pro týmy tak pro jednotlivce, v ideálním případě je vhodné aby se tým zúčastnil všech edicí poháru ať už s případnou obměnou soupisky nebo v původním složení. Každý dílčí turnaj je možné získat body do celkové soutěže o prestižní putovní trofej kterou v roce 2016 získalo Brno a v roce 2017 tým Jabko. Během turnajů se počítá produktivita hráčů, která je rovněž předmětem soutěže.

Pro hráče, kteří nemají vlastní vybavení, je možnost zapůjčení veškeré výstroje a výzbroje z majetku KP Praha.

Z předchozího ročníku je patrné, že pro turnaje stačí jeden den, pravděpodobně sobota. Čistě pro jistotu si jako organizátor vyhrazuji možnost dvoudenního rozpisu, tedy i neděle, za předpokladu velkého množství týmů. Stejně tak v roce 2017 už tu byly tlaky abychom se tolik nehonili a radši akci udělali dvoudenní. Ale znáte to, všem se nezavděčíte.

Důležitá data:

24.3. COC Choceň – v rámci místního festivalu Choceňský buben, asi bude trochu zima, nepředpokládám velké množství týmů, takže to nejspíš stihneme odehrát za sobotu

14-15.4. COC Týn nad Vltavou , rozpis a online výsledky

12-13.5. COC Zlín a okolí

16-17.6. COC Brno

18-19.8. COC Chomutov

22-23.9. COC Jablonec nad Nisou

6-7.10. COC finále na Hammerském potoce

Detailní informace ke každé edici budou zveřejňovány vždy v dostatečném předstihu.

Uzávěrky přihlášek jsou vždy týden před turnajem. Není však ostudou se přihlásit v předstihu

Stručně z pravidel:

  1. Každý se účastní dobrovolně a na vlastní nebezpečí. Nezletilí musí před turnajem předložit souhlas zákonného zástupce s účastí

  2. Hraje se podle standardních pravidel ICF ve verzi platné od roku 2015, lze učinit výjimky v počtech rozhodčích či pravidla shotclock případně jiné, avšak nejpozději na setkání vedoucích týmů

  3. Body do celkové tabulky poháru jsou stanoveny z pořadí na turnaji a jsou závislé na počtu týmů v edici. Poslední tým získává jeden bod, první počet bodů jako je počet týmů v edici. Ostatní jsou rovnoměrně rozděleny.

  4. V případě shody bodů na prvních pozicích tabulky po posledním kole se hraje super finále respektive superturnaj každý s každým z dotčených týmů

  5. Minimální počet her na tým na turnaji je tři, za předpokladu jednodenního programu a pět v případě dvoudenního.

Kategorie:

Pro rok 2018 jsou stanoveny kategorie junioři ve věku do 14 ti let včetně a kategorie mix, tedy všichni ostatní. Kategorii otvírám při minimálním počtu tří týmů.

Startovné je stanoveno 50Kč na osobu na turnaj pro sportovce do 18ti let, 100Kč na osobu a turnaj pro sportovce ve věku 18ti a více let. Ze startovného se hradí údržba, doprava a drobné opravy erárního materiálu. V případě, že některé hostující loděnice poptají speciální částku za provoz nebo úklid loděnice, startovné se navýší na to konkrétní kolo poháru.

Přihlášky:

Prosím použijte google formulář nebo opencup@kanoepolo.cz

Web:

www.kanoepolo.cz -průběžně aktualizován

Petr Ježdík

Email: petr.jezdik(a)fel.cvut.cz

Telefon 774 579 774