Kanoepolo Czech Open Cup 2017

Po podařeném prvním ročnímu s vítězným týmem Brno, bych tu měl pozvánku na další ročník. Přijměte ji a šiřte dál.

Ahoj,

Jménem České asociace kanoepola Vás zvu k aktivní účasti na Českém otevřeném poháru kanoepola 2017 (Czech Open Cup – COC 2017). COC je seriál 6ti turnajů převážně pro týmy kanoepola Českých a Moravských zemí s cílem rozšířit kanoepolo do více míst republiky. Soutěž je určena jak zkušeným hráčům tak nováčkům, kteří chtějí tento neobvyklý, rychlý a zdraví prospěšný sport vyzkoušet v soutěži.

Soutěž je určena jak pro týmy tak pro jednotlivce, v ideálním případě je vhodné aby se tým zúčastnil všech edicí poháru ať už s případnou obměnou soupisky nebo v původním složení. Každý dílčí turnaj je možné získat body do celkové soutěže o prestižní putovní trofej kterou v roce 2016 získalo Brno a jako obhájce titulu má tu čest hostit hned první edici ve své domovské loděnici na Svratce první dubnový víkend. Během turnajů se počítá produktivita hráčů, která je rovněž předmětem soutěže.

Pro hráče, kteří nemají vlastní vybavení, je možnost zapůjčení výstroje a výzbroje z majetku KP Praha.

Z předchozího ročníku je patrné, že pro turnaje stačí jeden den, pravděpodobně sobota. Čistě pro jistotu si jako organizátor vyhrazuji možnost dvoudenního rozpisu, tedy i neděle, za předpokladu velkého množství týmů.

Důležitá data:

1.4.2017 1. edice COC – Brno  PRESUNUTO DO TYNA NAD VLTAVOU
6.5.2017 2. edice COC – Olomouc TERMIN ZRUSEN – CANCELLED
20.5.2017 2. edice COC – Týn nad Vltavou PRESUNUTO DO LIPNA NAD VLTAVOU
10.6. 2017 Training Camp Jablonec n. N.
24-25.6. 2017 Training Camp Horní Cerekev Treska se zeni, jestli budem padlovat a hrat tak v Kotve v Braniku
19.8.2017 3. edice COC – Chomutov
9.9.2017 10.9.2017 4. edice COC – Jablonec n. N.
30.9.2017 5. edice COC – Zlín

Detailní informace ke každé edici budou zveřejňovány vždy v dostatečném předstihu.

Uzávěrky přihlášek jsou vždy týden před turnajem. Není však ostudou se přihlásit v předstihu

Stručně z pravidel:

  1. Každý se účastní dobrovolně a na vlastní nebezpečí. Nezletilí musí před turnajem předložit souhlas zákonného zástupce s účastí

  2. Hraje se podle standardních pravidel ICF ve verzi platné od roku 2015, lze učinit výjimky v počtech rozhodčích či pravidla shotclock případně jiné, avšak nejpozději na setkání vedoucích týmů

  3. Body do celkové tabulky poháru jsou stanoveny z pořadí na turnaji a jsou závislé na počtu týmů v edici. Poslední tým získává jeden bod, první počet bodů jako je počet týmů v edici. Ostatní jsou rovnoměrně rozděleny.

  4. V případě shody bodů na prvních pozicích tabulky po posledním kole se hraje super finále respektive superturnaj každý s každým z dotčených týmů

  5. Minimální počet her na tým na turnaji je tři, za předpokladu jednodenního programu a pět v případě dvoudenního.

Kategorie:

Pro rok 2017 jsou stanoveny kategorie junioři ve věku do 14 ti let včetně a kategorie mix, tedy všichni ostatní. Kategorii otvírám při minimálním počtu tří týmů.

Startovné je stanoveno 50Kč na osobu na turnaj pro sportovce do 18ti let, 100Kč na osobu a turnaj pro sportovce ve věku 18ti a více let. Ze startovného se hradí údržba, doprava a drobné opravy erárního materiálu. V případě, že některé hostující loděnice poptají speciální částku za provoz nebo úklid loděnice, startovné se navýší na to konkrétní kolo poháru.

Přihlášky:

Prosím použijte google formulář nebo opencup@kanoepolo.cz

Web:

www.kanoepolo.cz -průběžně aktualizován

Petr Ježdík

Email: petr.jezdik(a)fel.cvut.cz

Telefon 774 579 774